Švédský módní řetězec H&M plánuje zavřít téměř čtvrtinu svých španělských obchodů a propustit každého sedmého zaměstnance v zemi. Prodejce chce snížit náklady a zaměřuje se na větší obchody, které zvládnou i online objednávky.

Globální plán snižování nákladů

H&M přijímá přísná opatření ke snížení nákladů ve Španělsku: 28 ze 133 obchodů zmizí, stejně jako 588 ze 4 000 pracovních míst. V rozhovoru s odbory maloobchodník uvedl, že rozhodnutí bylo motivováno „organizačními, produktivními a ekonomickými důvody“ , uvedla agentura Reuters. Restrukturalizace je součástí většího plánu snižování nákladů, který H&M již oznámila na konci roku 2022: společnost ruší 1 500 pracovních míst po celém světě .

Stejně jako mnoho jiných maloobchodníků i švédský módní řetězec reviduje svou síť obchodů: menší obchody jsou zavřené a přesouvají se na větší vlajkové obchody, které nabízejí nakupujícím více služeb a zkušeností a zároveň slouží jako centra elektronického obchodu pro zasílání, vyzvednutí a vrácení. online objednávek. Ve Španělsku rivalita s mateřskou společností Zary, Inditexem , věci jen zhoršuje. Odbory také protestují proti drastickým restrukturalizačním opatřením, která podle nich zacházejí příliš daleko: volají po řešeních, která zabrání ztrátě pracovních míst.