Přemýšlíte nad tím, kam se v létě vydat na dovolenou? A co třeba Chorvatsko? Cesta do chorvatska je celkem příjemná a vzdálenost se dá celkem dobře zvládnout i autem. Dovolená v Chorvatsku nemusí nutně znamenat pouze polehávání na pláži. Tato dovolenková destinace má svým návštěvníkům co nabídnout. Můžete se vydat na prohlídku zajímavých měst, která si rozhodně nenechejte ujít? Inspirujte se našimi tipy.

Murter

Toto malebné městečko se rozkládá na stejnojmenném ostrově spojeném s pevninskou částí pomocí mostu. Představuje výchozí bod pro návštěvu národního parku Kornati. V jeho okolí se nachází velké množství ostrovů a ostrůvků. Díky dvěma velkým marinám do těchto míst míří velké množství jachet. Pro milovníky koupání v moři a slunění je připravená krásná pláž nacházející se opodál centra. Centrum města je celkem moderní. Naleznete zde velké množství obchůdků a stánků nabízejících různé druhy suvenýrů. Na své si přijdou i milovníci historie. Za jednou z marin se rozkládají vykopávka starobylé římské osady.

Trogir

Toto starobylé město láká na své pamětihodnosti. Historické centrum je zapsáno na seznamu UNESCO. Úchvatný výhled nabízí pevnost Kamerlengo. Z jejích ochozů se vám naskytne nádherný výhled na celé město. Zavítat můžete i na místní trhy, které se nacházejí nedaleko hlavní silnice a za návštěvu rozhodně stojí i místní rybárna, která nabízí denně čerstvé úlovky.

Šibenik

Jedná se o celkem velké centrum, které, kromě jiného, nabízí i různé možnosti ubytování chorvatsko. Vybrat si je můžete třeba na webu ubytovanivchorvatsku.cz. Město bývá nazýváno skvostem dalmáckého pobřeží. Ústí řeky Krka, ve kterém se město rozkládá, vytváří dokonale chráněný přístav. S otevřeným mořem město spojuje úzký a hluboký průliv. Chystáte-li se na procházku staré části města, čekají zde na vás úzké kamenné uličky poskytující příjemný stín. Naleznete zde velké množství různých památek. Vysoko nad mořem se pak vypíná starobylá pevnost.