Nižší nájmy a větší flexibilita lákají oddané kotvy a specializované prodejce do prodejen a strip center, říkají analytici.

ChatGPT vám nyní může pomoci s návrhem vašeho interiéru Ikea . Nábytkářský řetězec uvádí na trh vlastního asistenta AI, který vám pomůže navrhnout vaši kuchyni a poskytne rady ohledně produktů.

Uměle inteligentní tipy do interiéru

Ve známém chatovacím okně ChatGPT mohou spotřebitelé získat personalizované návrhy nábytku a dekorací na základě faktorů, jako jsou rozměry místnosti, osobní styl, preference odolnosti, rozpočet a funkční požadavky.

Zákazníci mohou klást otázky jako „Ukažte mi útulné uspořádání obývacího pokoje pro malý byt s použitím udržitelných materiálů“, vyhledávat v katalogu nebo se jim mohou okamžitě zobrazit informace o dostupnosti v různých lokalitách. Systém je navíc napájen příklady skutečných proměn domů a tipy od dekoratérů.

V současné době je nástroj dostupný pouze uživatelům GPT Plus ve Spojených státech, ale Ikea plánuje během roku expandovat na další trhy, kde je ChatGPT k dispozici. Možná, že asistent umělé inteligence bude později žít mimo stránky OpenAI, jak to globální ředitel digitálních technologií Parag Parekh nazývá pokračující iniciativou.